Za rudami z Čech až na konec světa. Lidský svět očima geologa

450 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Kniha „Za rudami z Čech až na konec světa“ předního česko-kanadsko-australského geologa, profesora Petera Lázničky, se čte jedním dechem. Není to totiž jen odborná geologická publikace, ani to nejsou jen paměti nebo cestopis. Je v ní „od každého trochu“, autor volně mísí styly, žánry, a dokonce i jazyky, s jediným cílem: plasticky čtenáři přiblížit nejen většinu významných světových rudních ložisek, ale zároveň také svou životní pouť předního odborníka na rudy, která byla všechno jen ne nudná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Z totalitního Československa, v němž navzdory nepříznivým politickým podmínkám a „nevhodnému původu“ strávil šťastné mládí a dostal se ke geologii, přesídlil do Kanady, kde získal doktorát a potom profesuru na univerzitě. Odtud si „odskočil“ do Austrálie, aby se tam posléze vrátil jako zakladatel projektu Data Metallogenica, expertního systému o rudních ložiskách světa na základě světově unikátní litotéky  čili „kamenné knihovny“ miniaturizovaných vzorků.  Za tímto cílem procestoval doslova celý svět, navštívil 6 světadílů, více než 100 zemí a v nich na 3 500 ložisek.
Zažil při tom mnoho zajímavého a napínavého, takže čtenář nalezne v knize nejenom fundovanou komplexní zprávu o geologii význačných světových ložisek rud, ale také poutavé líčení zážitků a příběhů z nejrůznějších částí světa okořeněné osobitým autorovým přístupem a humorem. Petr Láznička, PhD. 65 let se aktivně věnuje geologii a specializuje se na ložiskovou geologii. Je autorem 8 knih a bezpočtu vědeckých článků o rudních ložiskách. Většinu života působil jako vysokoškolský profesor v Kanadě. Momentálně žije v Austrálii se svojí ženou a spolupracovnicí Šárkou.