Mineralogické a paleontologické exkurze

Exkurze probíhají v severních Čechách a jsou rozděleny do několika tras. 

Co sebou:

   Pevnou obuv (rozhodně né sandály, žabky či holiny), oblečení do přírody, v případě slunného počasí opalovací krém, v případě deštivého počasí deštník či pláštěnku (pouze v případě menších přeháněk, při horší předpovědi bude exkurze přesunuta).
Důležitým pomocníkem bude jakékoliv kladívko a palička (ideálně kolem 2 kg). Dále majzlíky různých velikostí (hodí se s plochou i ostrou špičkou). A lupa na určování vzorků. 
Dále noviny na balení vzorků, propiska a papírky na popisky, případně malý zápisník na poznámky. 
Další důležité vybavení: rukavice pro ochranu rukou před ostrými hranami hornin, ochranné brýle proti odlétajícím střepům.
Dobrou svačinu + dostatek tekutin.   Pokud má někdo zdravotní problémy, které by se v průběhu exkurze mohly projevit, pak nám dejte tuto informaci vědět do poznámky k objednávce. Vaše účast je podmíněná předchozí konzultací a zvážením rizik. Před začátkem exkurze podepisujete prohlášení, kde souhlasíte s tím, že jste žádné důležité skutečnosti ohledně svého zdraví nezatajili a že si ručíte za své činy, které by mohly ohrozit zdraví ostatních účastníků.

4 položek celkem

Cena

400401
1400401
Mineralogicko-ložisková exkurze po Krupce - Knöttelu
od 400 Kč

 Při exkurzi se blíže seznámíte s geologickými procesy, které vedly ke vzniku a dalšímu utváření českého masivu. Vysvětlen bude princip deskové tektoniky, stratigrafické...

3105/DET
Mineralogicko-vulkanologická exkurze do Českého středohoří (trasa C)
od 400 Kč

Poslední exkurze po Českém středohoří má za cíl ještě více přiblížit regionální geologii tohoto vulkanického pohoří (při této trase se předpokládá, že jste se již účastnili...

3102/DET
Vaňov
od 400 Kč

Mineralogicko-vulkanologická exkurze po Českém středohoří (trasa A) má za cíl představit vám základní geologické poměry na Zemi, v českém masivu a nejvíce se budeme věnovat...

3098/DET
Mineralogicko-vulkanologická exkurze po Českém středohoří (trasa B)
od 400 Kč

Mineralogicko-vulkanologická exkurze po Českém středohoří (trasa B) má za cíl ještě více přiblížit regionální geologii tohoto vulkanického pohoří (při této trase se předpokládá,...

3101/DET

Exkurze jsou zaměřeny na prozkoumání Českých lokalit, kde se nacházejí minerály, a na porozumění procesů, které k jejich vytvoření vedly.

Mineralogické exkurze poskytují nejen nezapomenutelný zážitek v přírodě, ale také přispívají k obohacení znalostí o minerálech a geologii. Účastníci odcházejí s hlubším porozuměním geologickým procesům, a jsou blíže obeznámeni o bohatství přírodního dědictví.