kniha Acháty Barrandienu

Novinka
790 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Autoři: František Janouš, Karel Heger, Petr Průcha kniha o achátech o 334 stranách.
Tato kniha, věnující se do nekompromisního detailu bezkonkurenční sbírce Achátů z Barrandienu pánů Františka Janouše, Karla Hegera a Petra Průchy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o jedinečnou publikaci, která nesmí chybět v žádné knihovně milovníků něčeho tak nadčasového, čím kameny a drahokamy bezpochyby jsou.

Acháty z Barrandienu je kniha, která čtenářům přináší blahodárný účinek sběratelské činnosti všech pánů a tím se s vámi podělí o zážitky, nabyté vědomosti a znalosti lokalit, kde se všechny acháty nacházeli a dozajista stále nachází. Tato kniha přináší přehledný popis lokalit a tím i cestu k vašemu vlastnímu Achátovému pokladu.

Přináší nádherný seznam úžasné sbírky Achátů z Barrandienu, samozřejmě včetně fotografií a jasným přehledem toho, jak nádherné Acháty lze nalézt, jen pár desítek či stovek kilometrů od vašeho domova.

Určeno všem, kdo se zajímají o mineralogii, především o výskyt polodrahokamů v Čechách. Tato výpravná publikace seznamuje s výskyty achátů a leštitelných křemenných hmot v oblasti Barrandienu. Hlavní prostor je dán kvalitním barevným fotografiím, uvedena je stručná charakteristika lokality, v závěru knihy pak informace o autorech a jejich přátelích - šutrácích.
Souběžný doprovodný text v češtině, angličtině a němčině.